Paten alırken nelere dikkat edilmeli ?

Paten alırken nelere dikkat edilmeli ?
 

Patenler hem tür hem de kalite açısından oldukça çeşitlidir. Ülkemizde paten satışı yapan birçok mağaza olduğunu da göz önünde bulundurursak, bir uzman görüşüne başvurmadan paten aldığınızda muhtemelen hem yüksek miktarda ücret ödeyecek, hem de kendiniz için uygun olmayan bir paten almış olacaksınız. Bu durumu maalesef paten kursumuza başlayan öğrencilerimizin %70’inde görüyoruz.

Bu nedenle paten eğitimlerimize başvuran öğrencilerimize önerimiz, ilk ders için paten kiralamaları olacaktır. Daha sağlıklı bir paten seçimi için eğitmenlerimiz paten dersi bitiminde öğrencilerimizin performansına uygun bir paten önerisinde bulunacaktır. Paten yaş, boy, kilo, kullanım amacı veya seviyeye göre değişkenlik göstermektedir.

Paten seçiminin önemini özetlemek gerekirse, paten ekipman kalitesi paten öğreniminizi doğrudan etkileyecektir! Düşük kalite veya kırtasiye pateni olarak adlandırılan ekipmanlar ile paten öğrenmeye başladıysanız, öğrenme ve kendinizi geliştirme süreciniz, kaliteli ve size en uygun paten ile yapacağınız çalışmaya göre kat kat uzun sürecektir. Hatta kırtasiye patenleri ile sakatlanma riskinizin de oldukça yüksek olduğunu söylemeliyiz.

Paten seçiminde nelere dikkat etmeliyiz? detaylı bilgi için tıklayınız!

Paten kursu detaylı bilgi için tıklayınız!

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!