PATEN YAPMANIN FAYDALARI

1 - Faydaları konusunda dünyada yapılan çalışmalar ve araştırmalar sonucunda insan vücuduna daha az zarar vererek yüksek kondisyon ve dayanıklılık sağlamasıdır. Uzmanlar yürüyüş yapan bir insan ile paten yapan bir insan arasındaki farkı yaklaşık 3 kat daha fazla enerji harcanması sağlanıp, aynı mesafeyi katetmesi olarak açıklanmıştır.
 
2 - Paten, denge ve fizik kondisyonuna dayalı bir spor olduğundan harcadığınız enerji vücudunuz şekillenmesinde önemli bir rol oynayacaktır.
3 - Tekerleki paten yapılan alanlar genelikle açık hava ve sahil bölgesi olmasından dolayı açık havada hem yüksek efor harcayarak ve hem de yoğun oksijen solunumu ile yağlarınızdan veya fazlalıklarınızdan kolaylıkla kurtulabilir ve bunu yaparken de paten kaymanın keyfini yaşayabilirsiniz.
4 - Açık alanda yaptığınız bu sporun en büyük özelliği stresin baş düşmanı olmasıdır. Özellikle stresten uzaklaşmak, eğlenmek ve güzel vakit geçirmek isteyen insanların tercih ettiği spor olma yolunda ülkemizde büyük bir aşama kaydetmeye başlamıştır.
5 - Özellikle son yıllarda bayanlar tarafından büyük rağbet gören bu spor basen ve selülitlere savaş açan sporların başında gelmekle birlikte vücudunuzunda mükemmel bir görünüme kavuşmasında sizlere yardımcı olmaktadır.
Jessica Alba, Halle Berry ve Anne Hathaway gibi yıldızların müthiş bedenlerinin forma girmesini sağlamış Los Angeles’lı ünlü antrenör Ramona Braganza en iyi yağ ve kalori yakan sporları listeledi.


1) Paten ile kayma : 30 dakikada 425 kalori yakar !

Şaşırdınız mı?


Paten kaymak hem size antrenman yaptığınızı unutturacak kadar eğlenceli, hem de yağ ve kalori eritme bakımından listede birinci sırada. Bu yüksek miktarda yakma etkisi baldır ve kalça kaslarınızın yanlara hareketinden kaynaklanır (bu hareket iki numaralı sporumuz olan koşudaki düz harekete göre vücudunuz için daha zorlayıcıdır). Gövde kaslarınız da dengenizi koruyabilmek için sürekli aktif kalır.Dahası, bütün bu faydaları sağlarken dizlerinize ve diğer eklemlerinize çok fazla yük bindirmezsiniz.

Yağ yakmayı artırmak için: Dönüşümlü olarak bir dakika yüksek tempoyla, bir dakika orta tempoyla kayın.
2) Koşma : 30 dakikada 374 kalori yakar.
3) İp atlama : 30 dakikada 340 kalori yakar.
4) Hulahop : 30 dakikada 300 kalori yakar.
5) Tenis : 30 dakikada 272 kalori yakar.
6) Dans etme : 30 dakikada 221 kalori yakar.
7) Yürüyüş : 30 dakikada 170 kalori yakar.
Patenin diğer faydaları detaylı bilgi için tıklayınız!

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!