Seyahat Etmenin En Pratik Yolu

SEYAHAT ETMENİN EN PRATİK YOLU!

Yaz geldi havalar ısındı.
İçimizde var olmanın keyfi, enerjisi ve yeni yer keşiflerinin merakı.

Bu yazımızda bavulumuzda yer kaplayan patenin aslında ne kadar da seyahat dostu olduğunu gösterecek siz sevgili takipçilerimize.
Bilir misiniz bilmem, Türkiye'deki turistik şehirlerin bir kısmı paten ile tamamını gezmeye o kadar elverişli ki! Özellikle iç anadolu bölgemiz ve sahil şeritlerimizde bulunan şehirler neredeyse paten ile bütün gün gezmek ve kısacık zamanlara çok fazla anı sığdırmak için mükemmel nitelikte.

Bir örnek vermek isterim.

Antalya!


Geçtiğimiz ay anlık karar ile patenlerimi alıp, ilk uçağa atladım ve Antalya Havalimanında saat 09:55 te indim. Antalya'nın bu kadar düz olduğundan bihaber çile çekmeye hazır enerjik ve inatçı bir ruh hali ile çıkmıştım bu yola. İlk defa Antalya'ya gitmemin de bu ön yargıda etkisi yok değildi tabi ki.
Uçaktan indim, mis gibi Mayıs havasını çektim içime ve başladım çıkış kapısına doğru yürümeye. Gördüğüm ilk güvenliğe şehir merkezine ne kadar uzak olduğunu sordum ve aldığım cevap ile 15 kilometrelik mesafeyi gözüme kestirdim.

Her zamanki gibi havalimanında otobüs bekleyen sevgili yolcuların şaşkın bakışları altında patenlerimi giydim.

Ve çıktım yola…

Uzun uzun uzun uzun uzun saatler, neredeyse günün sonuna kadar Antalya’nın merkezdeki bütün turistik yerlerini gezdim, tozdum, yedim, içtim.
Gün sonunda “sports tracker” isimli telefon programının kaydına göre 62 kilometre kaymıştım ve inanın yollar o kadar düz ve rahattı ki farkında bile değildim ne kadar gezdiğimin.

Kalacak bir dost bulduktan sonra bir sonraki öğlene kadar yaklaşık 15 saat uyudum :)
Ve sonraki günün akşamında İstanbul’a geri döndüm.

Bu geziden sonra ülkemin bütün şehirlerini paten ile gezip bu anları kayıt altına almaya karar verdim.

Paten…
Seyahat.
İlk fırsatta, alın patenlerinizi ve çıkın yola.

YOL AÇIK!      

//Yusuf hoca

2 Yorum Yazıldı.

  • Murat Okyay

    keske genc olsaydim.Cok guzel ! ogrenmenin yasi yoktur ama, yetenegim var. Bu yasta ogrenmenin ve kullanmanin bir sakincasi var mi? Neden olmasin diyorum ama bir profesyonelin onerisini ve yorumunu almak isterim. Ayrica her elestiri olumlu olmak kaydiyla kabulumdur, acigim.Tesekkurler... Yazmayi unutuyordum. Yasim kac mi? 71

    11 Mayıs 2019 08:38
  • Murat Okyay

    keske genc olsaydim.Cok guzel ! ogrenmenin yasi yoktur ama, yetenegim var. Bu yasta ogrenmenin ve kullanmanin bir sakincasi var mi? Neden olmasin diyorum ama bir profesyonelin onerisini ve yorumunu almak isterim. Ayrica her elestiri olumlu olmak kaydiyla kabulumdur, acigim.Tesekkurler...

    11 Mayıs 2019 08:35

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!