Kaç yaşında başlanabilir?

-    3 yaşını tamamlamış çocuklar patene başlayabilirler.

Yetişkinler de yapabilir mi? ( Bizden geçti artık diye düşünenler:) )

-    Elbette, sağlık açısından bir engel söz konusu değil ise, yetişkinler de paten kayabilirler.


Ben de paten kaymak istiyorum ama düşüp bir yerimi kırar mıyım diye endişe ediyorum.

-    Patendersi34 ekibinin birinci önceliği; güvenli paten sürüşü sağlamak. Paten kaymayı öğrenmenize yardımcı olmadan önce, kendinizi korumayı öğretiyoruz.


Ne kadar sürede paten kaymayı öğrenebilirim?

-    Paten ile ilk tanışmanızda, tekerlekler sizden bağımsız hareket etmek ve isteminiz dışında alıp başını gitmek isteyecektir. Ancak patronun kim olduğunu anlaması için bolca pratik yapmalı ve patenin kilometre işi olduğunu unutmamak gerekmektedir. Kişinin yatkınlığına bağlı olarak değişkenlik gösterse de; hobi düzeyine gelmesi için; patenler ile ortalama 1 saat pratik yapmanızı öneririz.

Paten kaymayı kaç derste öğrenebilirim?

-    Yeni başlayan öğrencilerimize 5 derslik paket öneriyoruz. İlk ders sonunda kendi başınıza dengede durabiliyor ve küçük adımlar ile ilerliyebiliyor olacaksınız. 5 ders sonunda ise patenleri çantaya atıp sahilde arkadaşlarınız ile rahatlıkla paten yapabiliyor olabileceksiniz.


Ben kayak, snowboard,sörf veya buz pateni yaptım, tekerlekli paten öğrenmeme etkisi olur mu ?

-    Kesinlikle olumlu etkisi olacaktır, denge becerisini artıran her spor tecrübesi tekerlekli paten öğrenmenizi kolaylaştıracaktır. Daha önce denge sporları yapmadıysanız paten sayesinde diğer denge sporlarına yatkınlığınız artacaktır.


Ben küçükken biraz paten yapmıştım. Acaba faydası olur mu ?

-    Patenin , bisikletten farkı yoktur. Nasıl ki bisiklet kullanmayı yıllar geçsede unutmuyoruz , paten de aynı şekilde yıllar sonra üzerine çıktığınızda 5-10 dk'lık bir çalışmadan sonra eski günlerdeki gibi kayabiliyor olacaksınız.


Fazla kilolarım var ben de paten öğrenebilir miyim?

-    Elbette, hatta fazlalıkları atmak için en etkili sporların başında gelir paten. Size küçük bir sır; Belli bir tempoda 1 saat paten kaymanız halinde 850 kaloriye kadar yakabilirsiniz. :)

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!